♻️ Porządek = Zwycięstwo ♻️

Kontekst

O co chodzi z tym artykułem? Chciałbym przedstawić Ci mój tok rozumowania w kontekście osiągania celów. Jeżeli masz porządek w swoich planach i procesach to prędzej lub później osiągniesz sukces. Natomiast nie oznacza to, że jeżeli będziesz mieć bałagan to zwycięstwa nie osiągniesz… możliwe, że osiągniesz, ale prawdopodobnie większym nakładem sił.


O co Ci chodzi z tym zwycięstwem?

Pisałem już o tym w tym artykule. Ogólnie chodzi o to, że zakładamy – jakieś cele, plany – i do nich dążymy. Mogę nawet się pokusić o powiedzenie, że chodzi tu o mentalne zwycięstwo. Dlaczego? Spójrz na taki cel: chcę pójść do nieba. Ktoś może się śmiać z takiego celu – a to właśnie jest jeden z moich 🙂 . No i dobra… mamy taki cel. Czy spełnię go na tej ziemi? Dopóki jestem na ziemi to nie, ale mam wpływ na jego osiągnięcie. Mentalnie walczę z tym każdego dnia i zwyciężam lub nie. Jednak końcowo to przekrój całego życia pokaże czy zwyciężyłem.


Jak porządek wpływa na zwycięstwo

No i czas odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie tego artykułu – w jaki sposób porządek wpływa na zwycięstwo? Najlepiej będzie przedstawić to na przykładach.

To kontynuujmy przykład z wcześniejszego podrozdziału, chcę pójść do nieba i co ma porządek do tego? To jest trochę śliski temat (temat wiary ogólnie balansuje na krawędzi hejtu), ale jak zacząłem to chcę to przedstawić tak jak to widzę na ten moment. Porządek w tym kontekście będzie codziennym życiem z Bogiem. Trzymanie się tego – czyli modlitwa, czytanie Słowa Bożego, pomoc innym. Ogólnie stosowanie zasad, które są przedstawione w Biblii. W kontekście duchowym ja właśnie tak widzę porządek.

A teraz przykład, który może trafi do większej liczby osób, chcę pracować mniej i wykonywać tę samą ilość pracy, lub inaczej – chcę zwiększyć produktywność. Oczywiście będzie to zależało od pracy jaką wykonujesz, ale załóżmy że jesteś programistą. Każdego dnia dostajesz i wysyłasz maile, wykonujesz określone zadania wymagające analizy i często również wyjaśnień, masz kontakt z innymi ludźmi (dziś raczej przez komunikatory tekstowe/głosowe). Ja na swoim przykładzie powiem Ci jak ja przestrzegam porządku w pracy (a tak się składa, że akurat jestem programistą). To co u mnie działa to: trzymanie Inbox 0 (doczytaj, jeżeli nie wiesz co to), jasna komunikacja moich godzin pracy (np. wszyscy wiedzą, że po 16 już mnie nie złapią do tematów day2day), konkretne ustalenia (np. ktoś mnie o coś prosi to zawsze staram się zdefiniować czas, w którym to zrealizuję + zakładam pozytywny i negatywny scenariusz oraz informuję tą osobę, że wrócę do niej z wynikami). Skupiłem się wyłącznie na cechach komunikacji z innymi osobami a i tak już długi akapit wyszedł…

Z autopsji mogę powiedzieć, że jeżeli jesteśmy uporządkowani to ludzie to dostrzegają. Nie wwalają się wtedy z butami w nasze zabawki. Zamiast tego szanują tą postawę i się dopasowują.

Ps. Tak jak wszystkie artykułu na moim blogu, jest to wyłącznie moja opinia – możesz się z nią zgadzać lub nie.


Jak być uporządkowanym?

Skoro już podkreśliłem ważność porządku w życiu to głupio byłoby nie wspomnieć o tym jak być bardziej uporządkowanym. Jeżeli nie masz z tym problemów to dobrze – działaj jak działasz! Jeżeli jednak widzisz, że Ci tego brakuje to możesz zajrzeć do wpisów o systematyczności, wyrabianiu nawyków i ich utrzymaniu. Z pewnością stosowanie tamtych zasad Ci pomoże 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments