✅ Co zrobić aby być lubianym i szanowanym?

Intro

Temat, który dziś poruszę jest trudny. Mogę urazić czyjeś ego, a istnieje też duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz się ze mną zgadzać. Z tego powodu na wstępie zaznaczę, że jest to wyłącznie mój punkt widzenia!


Szacunek

Zacznę tym krótkim akapitem o szacunku. Wspominałem już o tym w jednym z wcześniejszych wpisów na blogu, gdzie pisałem o trzymaniu się wartości i szacunku. Nie będę się powtarzał w tym artykule, dlatego jeżeli chcesz zobaczyć moją definicję szacunku to zaglądnij tam.


Różne typy ludzi

Każdy jest trochę inny pod kątem charakteru. To właśnie charakter w dużej mierze wpływa na to jak jesteśmy traktowani i postrzegani przez innych. Np. ktoś może mieć cechy przywódcze i taka osoba nie da sobie w kaszę dmuchać. Z drugiej strony można postawić osobę miłą i łagodną, której nie da się nie lubić, ale która też nie umie się postawić przez co jest wykorzystywana…


Jak być lubianym?

Na wstępie najważniejsza sprawa. Nie każdy będzie Cię lubił. Nigdy nie dogodzisz wszystkim i moim zdaniem nawet nie powinniśmy tego próbować. Nawet pokuszę się o stwierdzenie, że nie powinniśmy na siłę starać się być lubianymi. To powinno wychodzić z naszego charakteru.

No ale załóżmy, że chcesz być lubianym – to jak to zrobić? Musisz pracować nad swoim charakterem! Takie cechy jak: pracowitość, zaradność, asertywność, komunikatywność, zdyscyplinowanie. One brzmią jak brzmią, ale prawda jest taka, że lubimy ludzi z takimi cechami.

Cechy, które podałem odnoszą się szczególnie do pracy, ale można dodać jeszcze kilka innych, odnoszących się do codziennego życia: życzliwość, uprzejmość, gościnność, szczerość.


Akcja

Chcesz być lubianym? Pracuj nad swoim charakterem. Pamiętaj też, że nie każdemu dogodzisz i nie każdy będzie Cię lubiał. Nie staraj się na siłę dogadzać innym. Bądź sobą, przejawiaj te dobre cechy a inni to dostrzegą!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments