Jaka jest najważniejsza cecha programisty❓🔍

Cechy programistów

Nie każdy zostaje programistą. Dzieje się tak dlatego, że my – programiści – posiadamy pewne zestawy cech, które opanowaliśmy lub chcemy opanować.

Powiem szczerze – planowałem zaczerpnąć inspiracji z innych blogów, dodać trochę treści aby artykuł nie wyglądał zbyt biednie, ale zmieniłem zdanie. To jest mój blog i będzie robiony według tego, co ja uważam za słuszne. Dlatego teraz zwyczajnie, krótko i na temat odpowiem na pytanie zawarte w artykule.


Która cecha jest najważniejsza?

Moim zdaniem najważniejsza cecha to samodzielność. Dlaczego? Jeżeli umiesz sobie poradzić z problemami sam, to znaczy, że jesteś w stanie rozwiązać każdy problem. Tak właściwie, ta cecha jest agregacją wielu innych. Będąc samodzielnym umiesz też: wyszukiwać wartościowe materiały, rozwiązywać problemy oraz komunikować się z innymi.  To jest wystarczające aby być solidnym programistą.

Można zarzucić, a co z chęcią uczenia się, zaangażowaniem, pasją, umiejętnością pracy w zespole? To wszystko są cechy istotne. Dobrze, jeżeli je posiadamy i powinniśmy dążyć, do ich opanowania (o ile jest to możliwe). Natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie programistę, którego pasją nie jest programowanie, a mimo wszystko jest dobry. Ba… nawet zaryzykuje stwierdzenie, że programista, który nie ma chęci uczenia się może być dobrym programistą. Po prostu, doszkoli się w momencie gdy będzie to konieczne.


ps. to 13 wpis, czyli jestem lekko za połową, ale dziś czuję się wyjątkowo słabo pisząc ten wpis (brak weny).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments